Razvaljajeva Anasztázia hárfaművész és Kertész Mónika mezzoszoprán énekművész estje

Mikor:
2020.08.13. @ 20:30
2020-08-13T20:30:00+02:00
2020-08-13T20:45:00+02:00

Razvaljajeva Anasztázia hárfaművész

 

Razvaljajeva Anasztázia 1986-ban született Oroszországban, 1993 óta Magyarországon él. Hét évesen kezdett el hárfázni, édesanyja, Gorbunova Natalia volt az első tanára, majd nyolc éves korától Felletár Melindánál tanult a Szegedi Liszt Ferenc Konzervatóriumban. 2011-ben szerzett  diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, ahol Vigh Andrea irányításával végezte tanulmányait. 2019-ben a Zeneakadémia Doktori Iskolájában doktorált, disszertációját a 20. századi és kortárs szóló hárfairodalomról írta.

 Számos nemzetközi versenyen szerepelt.

Anasztázia 2012 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára. Emellett rendszeresen ad szóló- és kamaraesteket. Széleskörű repertoárja a barokktól a kortárs zenéig terjed. Seleljo Erzsébettel Duo SeRa néven alapított szaxofon-hárfa duójával főként a magyar kortárs zenére fókuszál. Anasztázia 2018-ban elindította a Debussy dalokra épülő experimentális projektjét Harcsa Veronika jazzénekesnővel, mely hidat képez a klasszikus zene és a jazz világa között. 2018 októberében a Zeneakadémia Solti termében bemutatta Baráth Emőke szopránénekessel Schubert Winterreise című dalciklusát Novák Eszter rendezésében.

 

Kertész Mónika mezzoszoprán

meghatározó színpadi jelenlétével, bársonyos, sötét tónusú hangjával számtalan elismerés birtokosa. Művészi és zenei sokoldalúságát számos formában fejezi ki; kezdve az opera, oratórium és dalirodalom repertoárral, a kortárs zenén és kísérleti projekteken át, egészen az interdiszciplináris előadóművészetekig. Ez utóbbit az általa alapított, „In-Pact” nevet viselő összművészeti társulásban is törekszik bemutatni, ahol az előadóművészeti ágak egymásba olvasztását tűzte ki célul. 

A 2018-19-es évadban a Pécsi Nemzeti Színházban Hamupipőke címszerepét énekelte, mellyel korábban a Szegedi Nemzeti Színházban is debütált. Mónika külföldi megjelenései mellett rendszeresen közreműködik Magyarország legkiválóbb zenekarainak, mint például a Nemzeti Filharmonikus Zenekar, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekar, a Savaria Szimfonikus Zenekar, Orfeo Zenekar és a Mendelssohn kamarazenekar koncertjein. 

Saját darabját Desdemonium címmel a Bethlen Színház mutatta be 2018-ban, majd tűzte műsorára. 2020-ban a darab meghívást kapott a Gyulai Shakespeare Fesztiválra, illetve Németországban és Lengyelországban is bemutatásra kerül.

Kertész Mónika az Eötvös Loránd Tudományegyetemen pedagógusi és nyelvész mesterdiplomákat szerzett. Ezzel párhuzamosan tanulmányait az Opera Viva Operastúdió tagjaként, később Angliában és Olaszországban magánúton folytatta, ahol többek között Enza Ferrari, a Milanói Scala Akadémiájának korrepetítora irányítása alatt tanult, illetve részt vett a Rossini Akadémia képzésén Pesaroban. 2011-ben 2. helyezést ért el, legjobb női énekesként a Piero Boni Nemzetközi Énekversenyen Mantovában, elődöntős a nemzetközi Magda Olivero versenyen Milánóban, 2013-ban döntős a Nemzetközi Rotary Operaversenyen Lisszabonban. A kiválasztott énekesek között léphetett fel a Portugál Szimfonikus Zenekarral a San Carlos Operaház színpadán. 2015-ben döntős a Nemzetközi Operaénekversenyen Clermont-Ferrandban. Emellett a Magyar Rotary Szövetség tehetségtámogató díjában részesült.